Uroczystość Bożego Ciała to najważniejsze Eucharystyczne święto w roku. Dziękujemy Bogu za bezcenny pokarm na drodze do wieczności – Eucharystię – czyli jego prawdziwe Ciało i Krew.
Po Mszy Świętej odprawionej o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Parsęcku odbyła się procesja do czterech ołtarzy.
Ołtarze w tym roku wykonali:
Pierwszy – od p. Wilchowskich do p. Haba (Haba, Kowalczyk, Duda, Magierscy, Marczak, Popiel, Wilchowscy)
Drugi – od p. Pawelec do p. Wrześniewskich (Pawelec, Sikora, Ziółkowscy, Tebecio, Stachnik, Ciosk, Skrzydlińscy, Wrześniewscy
Trzeci – od p. Wierzbickich do p. Podemskich (Wierzbiccy, Kisiel, Filipek, Sobol, Droszcz, Częszak, Sroka, Podemscy, Henkiel)
Czwarty – przy kościele – Parsęcko III: czworaki i blok 126
Dziękujemy za to wspólne świadectwo wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Komunii Świętej.

