Wielki Czwartek w Kościele katolickim rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. To szczególny czas w kalendarzu liturgicznym – wspomina się wtedy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Liturgia Wielkiego Czwartku w naszym kościele rozpoczęła się o godz. 18.00.
Na początku Mszy Świętej przedstawiciele wszystkich grup parafialnych złożyli Księdzu Proboszczowi najserdeczniejsze życzenia z okazji z okazji święta ustanowienia Kapłaństwa.
Zgodnie z tradycją Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy – stworzonej na pamiątkę modlitwy Jezusa w ogrodzie oliwnym oraz nocny spędzonej w ciemnej celi. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwała do godz. 22.00.

