Wielki Czwartek w Kościele katolickim jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.
Wieczorem, o godz. 18:30 ksiądz proboszcz Piotr Domaros odprawił uroczystą Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne i kończy okres Wielkiego Postu.
Na początku Mszy Świętej przedstawiciele wszystkich grup parafialnych złożyli Księdzu Proboszczowi najserdeczniejsze życzenia z okazji z okazji święta ustanowienia Kapłaństwa.
Wielkoczwartkową liturgię zakończyło przeniesienie Najświętszego Sakramentu w uroczystej procesji do kaplicy przechowywania (tzw. ciemnicy).

