Parafialna pielgrzymka autokarowa do Częstochowy

pielgrzymka_autokarowa_czestochowaW dniach 30.06 – 1.07 parafianie z Parsęcka, wraz z proboszczem ks. Piotrem Domarosem uczestniczyli w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy.

Wyjechaliśmy we wtorek (30.06), o godz. 5 sprzed kościoła parafialnego w Parsęcku. Pierwszym punktem na trasie naszej pielgrzymi był Licheń, do którego dojechaliśmy ok. godz. 10. Po „lasku” – gdzie były objawienia oraz po terenie Sanktuarium Maryjnego oprowadziła nas pani przewodnik. Następnie wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w stronę Jasnej Góry, z przerwą na obiad. Do Częstochowy dojechaliśmy ok. godz. 18.00 – było zakwaterowanie w hotelu – a o godz. 20.00 pojechaliśmy na Jasną Górę, gdzie w tamtejszej kaplicy uczestniliśmy w Mszy św., a po niej zostaliśmy na Apelu Jasnogórskim.

W kolejnym dniu naszej pielgrzymki, po śniadaniu, wróciliśmy na Jasną Górę, po której oprowadziła nas s. Faustyna. Zobaczyliśmy bibliotekę do której mogą wejść nieliczni, a także zwiedziliśmy muzea. Następnie ok. godz. 11 wsiedliśmy do autobusu i udaliśmy się do Leśniowa, gdzie o. Paulin opowiedział nam o historii powstania tego miejsca. Kolejnym punktem pielgrzymki był Kalisz. W Kaliszu diakon opowiedział nam o Sanktuarium św. Józefa, a także zwiedziliśmy muzeum, w którym znajdują się rzeczy księży, którzy przebywali w obozie. Punktualnie o godz. 18.00 uczestniczyliśmy w Mszy św. Potem mieliśmy jeszcze chwilę wolnego czasu i nadszedł czas powrotu do domu.

W pielgrzymce uczestniczyło 36 osób, a atmosfera była bardzo przyjemna. W czasie drogi modliliśmy się, śpiewaliśmy pieśni religijne, a jeden Pan opowiedział nam swoje świadectwo.

Parafialna pielgrzymka autokarowa do Częstochowy

Bookmark the permalink.

Comments are closed.