W piątek, 8 maja 2015 r. w kościele filialnym w Dalęcinie odbył się odpust ku czci św. Stanisława.
Uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 odprawił i homilię wygłosił ks. Dariusz Kasiński, wikariusz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku, w asyście ks. proboszcza Piotra Domarosa.
Na zakończenie Mszy Świętej, wierni odmówili litanie Loretańską do Najświętszej Maryi Panny, oraz uczestniczyli wraz z kapłanami w procesji eucharystycznej wokół kościoła.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej składamy serdeczne Bóg zapłać!

