Wielki Piątek jest jednym z najważniejszych dni w roku liturgicznym, w którym wspomina się mękę i zbawczą śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. To w szczególny sposób dzień zadumy i skupienia, w którym obowiązuje post ścisły.
O godzinie 15.00 odprawiona została przez kleryka Bartka droga krzyżowa. Natomiast Liturgia Wielkiego Piątku rozpoczęła się o godzinie 19.00 procesyjnym wejściem w ciszy do obnażonego ołtarza służby liturgicznej i kapłana, który na parę chwil, padł na twarz na jego stopniach.
Nabożeństwu przewodniczył ks. proboszcz Piotr Domaros.


