Środa Popielcowa rozpoczyna okres czterdziestodniowego Wielkiego Postu. W tym dniu posypuje się głowy wiernych popiołem z ubiegłorocznych palm wielkanocnych a księża przypominają o śmierci, przemijaniu i znikomości rzeczy ziemskich słowami:
„Pamiętaj człowieku, że z prochu powstałem i w proch się obrócisz”
W naszej parafii Msze św. „popielcowa” odprawione zostały we wtorek, 9 marca w Dalęcinie i Radaczu, oraz w środę, 10 marca w Przeradzi i Parsęcku.

