Jerycho różańcowe w naszej parafii

Tegoroczne święta Wielkiej Nocy będą inne niż zwykle. Chcemy jednak, aby był to czas w którego centrum stoi sam Jezus Chrystus. Pomimo, że nie będzie czuwania przy ciemnicy i przy grobie, to chcemy, aby z naszej parafii płynęła nieustanna modlitwa i wołanie do Boga, który jest centrum wydarzeń paschalnych. Pragniemy, aby przez cały Wielki Tydzień tj. od Niedzieli Palmowej do Wigilii Paschalnej trwało w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”.

Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte (Joz 6, 1-16).

W praktyce, chodzi o to, aby od godz. 8.00 do godz. 21.00, co półgodzinny inna osoba z naszej parafii odmawiała różaniec w swoim domu. W ten sposób przez cały dzień będzie płynęła modlitwa z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie się do „Jerycha Różańcowego” poprzez:

1. Facebook
2. SMS 724 178 649
3. e-mail: parsecko.niepokalana@gmail.com

Zachęcamy do codziennego włączania się w nasze wspólne wołanie.

Więcej informacji pod tym linkiem – https://pl-pl.facebook.com/parafiaparsecko/videos/148949659839286/

Bookmark the permalink.

Comments are closed.