Spotkania Kręgów Maryjnych w parafii

W marcu, w naszej parafii odbyły się spotkania z członkami Kręgów MB Pielgrzymującej. Odbyły się one w salach wiejskich w każdej miejscowości w: Dalęcinie, Przeradzu, Radaczu i Parsęcku. Na chwilę obecna mamy 10 Kręgów.

Celem spotkań było przekazanie informacji od s. Celiny, dotyczących Jubileuszu 75-lecia powstania Apostolatu. Z tej okazji został wyemitowany film o Janie Pozzobonie. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie zostanie on wyniesiony do chwały ołtarzy.

Czytaj więcej

„Nie zdejmę Krzyża z mego serca…” – mini warsztaty…


Grupa parafian w dniach 14 i 15 marca spotkała się na plebanii w Parsęcku. Z potrzeby serca powstało dziewięć wyjątkowych Krzyży.
Wizerunek Pana Jezusa ukrzyżowanego został wyrzeźbiony w drewnie lipowym w stylu rękodzieła ludowego.
Krzyże zostały poświęcone podczas niedzielnej Mszy Świętej, następnie wraz z ich twórcami wróciły do ich domów, rodzin, do ich codzienności.

Tomasz

 

Czytaj więcej