dnia 30 kwietnia 2025 r., zmarł
śp. Edward Pawelczuk (z Przeradza)
(lat 74) Czytaj więcej
W Poniedziałek w oktawie Wielkanocny, 21 kwietnia br., zmarł Jorge Mario Bergoglio SJ, papież Franciszek. Był 266. Następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 13 marca 2013 do 21 kwietnia 2025 roku.
Biskup Zbigniew Zieliński zaprasza wszystkich wiernych na Mszę Świętą sprawowaną w intencji Zmarłego Papieża Franciszka. Msza Święta zostanie odprawiona we wtorek, 22 kwietnia 2025 r., o godz. 18:00 w koszalińskiej katedrze.
Śmierć Papieża Franciszka w Poniedziałek Wielkanocny skłania nas do pełnej nadziei modlitwy o dar nieba dla 266. następcy św. Piotra. Łączymy się w tej modlitwie jako wspólnota diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej dołączając do modlitw zanoszonych na całym świecie. W tej modlitwie przywołujemy dziedzictwo jego apostolskiej posługi, które nam pozostawił jako dar i zadanie do kontynuacji. W Roku Jubileuszu 2025 zaprosił nas do bycia pielgrzymami nadziei, a teraz sam przekroczył jej próg, ufamy głęboko, że do swojego domu przyjął Go miłujący Bóg Ojciec.
Bp Zbigniew Zieliński
Administrator diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia br., po odbyciu spowiedzi św. i przyjęciu sakramentu namaszczenia chorych, zmarła
śp. Józefa Russ (z Brodźców)
(lat 80)
we wtorek 8 kwietnia 2025 r., po przyjęciu sakramentu namaszczenia chorych, będąc przygotowaną do śmierci przez regularną spowiedź św. i comiesięczną Komunię św. zmarła
śp. Bronisława Kawecka (z Radomyśla)
(lat 95)