4 maja – Dzień Strażaka

Oto jedno z 10 przykazań strażaka…

Bądź dumny z tego, że należysz do towarzystwa pożarniczego, bądź dumny z tego, że należysz do niezliczonej rzeszy bojowników walczących pod sztandarem najczystszej miłości bliźniego. Są na świecie rozmaite pożyteczne stowarzyszenia, lecz nad wszystkim góruje stowarzyszenie ochotniczych dobrowolnych strażaków. Możesz być dumny ze swego munduru, ze swego udziału w szlachetnej pracy swego towarzystwa, lecz strzeż się niegodnym czynem splamić tego munduru. Jak święcisz porządkiem i czystością rynsztunku, tak samo świeć dobrą sławą i częścią. Broń honoru swego stanowiska i swego stowarzyszenia, nie tylko słowem, ale honorowymi postępkami.

Otaczamy naszych strażaków, służących nam, naszą modlitwą i życzliwością. Dziękujemy za gotowość służby i za tak wiele uczynionego naszemu społeczeństwo dobra…

św. Florianie – módl się za nimi!

 

SŁYSZYSZ SYRENĘ – ZMÓW „ZDROWAŚKĘ”…

A to moja prośba:

Słysząc sygnał syreny alarmowej wzywający strażaków do akcji ratowania ludzi czy dobytku – bardzo proszę, by w sercu swoim odmówić za nich modlitwę „Zdrowaśkę” – tak możemy się przysłużyć do ich ofiarności… ale i bezpieczeństwa w czasie podejmowanej akcji.

 

SŁYSZYSZ SYRENĘ – ZMÓW „ZDROWAŚKĘ”…

 

słysząc sygnał strażacki, sygnał ambulansu czy policyjny – zmów „Zdrowaśkę”…

serdecznie dziękuję

ks. Piotr

Bookmark the permalink.

Comments are closed.