Wielki Czwartek, to dzień, w którym Jezus Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia w kościele parafialnym o godz. 18.00 została odprawiona Msza Wieczerzy Pańskiej, która upamiętnia wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy.
Na początku Mszy Świętej przedstawiciele wszystkich grup parafialnych złożyli Księdzu Proboszczowi najserdeczniejsze życzenia z okazji z okazji święta ustanowienia Kapłaństwa.
Zgodnie z tradycją Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy – stworzonej na pamiątkę modlitwy Jezusa w ogrodzie oliwnym oraz nocny spędzonej w ciemnej celi. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwała do godz. 22.00.

