Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, która to wprowadza nas w wyjątkowy okres w ciągu roku – czas Wielkiego Tygodnia.
Święto to ustanowione jest na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy.
W naszej parafii uroczyste poświęcenie palm i odczytanie Ewangelii odbyło się w każdym kościele podczas Mszy św. według porządku niedzielnego.
Poświęcone palmy mają symbolizować odradzające się życie. Palmy te spala się przed środą popielcową, po to by uzyskanym z nich popiołem posypać głowy wiernych.

