W piątek, 27 marca 2015 r. przed Niedzielą Palmową odbyła się Droga Krzyżowa, która przeszła ulicami naszej miejscowości.
Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy w naszym kościele parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku Mszą Świętą, o godz. 17.00, po czym wyruszyliśmy na ulice naszej miejscowości. Modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Piotr Domaros, a śpiewy przy przejściu pomiędzy stacjami poprowadziły p. Celina i p. Ania.
Podczas Drogi Krzyżowej rozważaliśmy XIV stacji Męki naszego Pana. Przy każdej stacji odmawialiśmy modlitwę:
Najświętsza Rodzino z Nazaretu
Do niesienia krzyża podczas Drogi Krzyżowej były zapraszane różne osoby, które zmieniały się co stację. Nad bezpieczeństwem wiernych czuwali strażacy z OSP Parsęcko. Nabożeństwo zakończyło się błogosławieństwem, którego udzielił nasz proboszcz.

