Środa Popielcowa 2015

Środa Popielcowa – to dzień, ktsroda_popielcowaóry rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia.

Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu chrześcijanie biorą udział we Mszy św, podczas której kapłan na znak nawrócenia i pokuty posypuje głowy popiołem i wypowiada słowa „prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub„nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
Popiół do posypania głów powstaje z gałązek palmowych niesionych w procesji w Niedzielę Palmową poprzedniego roku.

W naszej parafii Msze św. z posypaniem głów wiernym odbyły się we wtorek, 17 lutego w Dalęcinie i Radaczu oraz w środę, 18 marca w Przeradzi i Parsęcku.

W tych dniach można było wziąć puszkę na jałmużnę wielkopostną, tak by wyrzeczenia Wielkiego Postu stały się wsparciem dla jeszcze bardziej potrzebujących

Bookmark the permalink.

Comments are closed.