Jasełka w Szkole Podstawowej w Parsęcku

Tradycyjne, bożonarodzeniowe jasełka, jak zwykle barwne, wzruszające, mądre i pięknie przygotowane zaprezentowali dziś uczniowie Szkoły Podstawowej w Parsęcku. Tego dnia szkołę odwiedzili goście, wśród których byli Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, Zastępca Wójta Edyta Wieleba-Matyśniak, ks. proboszcz Piotr Domaros, rodzice oraz mieszkańcy Parsęcka.

Bożonarodzeniowe jasełka to już w Szkole Podstawowej w Parsęcku wieloletnia tradycja. Każdego roku uroczystości przyświeca inne hasło, bardzo często nawiązujące do współczesności i oparte na istotnych w życiu wartościach. Tym razem młodzi aktorzy przedstawili jasełka pt. „Tylko jedna taka noc”. Jak co roku były one wypełnione wartościowymi i skłaniającymi do refleksji treściami.

Odpowiednio dobrana scenografia i muzyka, w tym najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu szkolnego chóru, dopełniły całości.  Nic więc dziwnego, że publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami, a pod adresem aktorów i głównych wykonawców przedstawienia padło wiele ciepłych słów i podziękowań.

Po części artystycznej zaproszeni goście wysłuchali przemówienia i świątecznych życzeń Pani Dyrektor Doroty Brateus, Wójta Gminy Szczecinek Ryszarda Jasionasa oraz proboszcza naszej parafii ks. Piotra Domarosa.

Na zakończenie uroczystości odbył się kiermasz świątecznych ozdób oraz pysznych ciast przygotowanych na tę uroczystość przez rodziców uczniów szkoły.

Jasełka w Szkole Podstawowej w Parsęcku
Bookmark the permalink.

Comments are closed.