Rekolekcje wielkopostne – wielkopostne ćwiczenia

To stąd Jezus miał siłę, by do końca pójść drogą powołania… – z modlitwy, tzn. spotkania i rozmowy z Ojcem (polecam do przeczytania artykuł: Co dokładnie przeżywał Pan Jezus w Ogrójcu?). Chcesz mieć taką siłę, by dobrze przejść przez życie drogą swojego powołania?

Ucz się od Jezusa.

Ćwiczenie poprawia bądź utrzymuje sprawność. Dzisiaj bardzo modne, ale i często konieczne są rehabilitacje – często dlatego, że coś się „zepsuło”… – nie działa tak jak powinno… Więc, żeby działało, należy to na nowo usprawnić. I to jest ogromny wysiłek i fizyczny, i organizacyjny i często finansowy.

Dobrze to rozumiejmy… – przez analogię: o to samo właśnie chodzi w rekolekcjach, czyli ćwiczeniach duchowych. To czas, gdy przewodnik – rekolekcjonista – poprowadzi nas drogą do naprawienia bądź pogłębienia więzi z Bogiem, z bliźnimi i sobą samym. Skorzystajmy z tej szansy.

Rekolekcje w naszej parafii poprowadzi ks. Marcin Wolanin, dyrektor Ośrodka Caritas w Kołobrzegu.

a oto plan rekolekcji:

  sobota niedziela poniedziałek wtorek środa
Przeradz 16.00 8.30 —— 16.30 16.30
Dalęcino 17.15 10.00 19.00 —— 19.00
Parsęcko —— 11.30 17.45 17.45 17.45
Radacz 18.30 13.00 16.30 19.00 ——

Sakrament pokuty i pojednania w 3 i 4 dniu rekolekcji:

Przeradz, Dalęcino i Radacz – wt. i śr. pół godz. przed Mszą św.

Parsęcko – wt. i śr. od 17.00.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.