To stąd Jezus miał siłę, by do końca pójść drogą powołania… – z modlitwy, tzn. spotkania i rozmowy z Ojcem (polecam do przeczytania artykuł: Co dokładnie przeżywał Pan Jezus w Ogrójcu?). Chcesz mieć taką siłę, by dobrze przejść przez życie drogą swojego powołania?
Ucz się od Jezusa.
Ćwiczenie poprawia bądź utrzymuje sprawność. Dzisiaj bardzo modne, ale i często konieczne są rehabilitacje – często dlatego, że coś się „zepsuło”… – nie działa tak jak powinno… Więc, żeby działało, należy to na nowo usprawnić. I to jest ogromny wysiłek i fizyczny, i organizacyjny i często finansowy.
Dobrze to rozumiejmy… – przez analogię: o to samo właśnie chodzi w rekolekcjach, czyli ćwiczeniach duchowych. To czas, gdy przewodnik – rekolekcjonista – poprowadzi nas drogą do naprawienia bądź pogłębienia więzi z Bogiem, z bliźnimi i sobą samym. Skorzystajmy z tej szansy.
Rekolekcje w naszej parafii poprowadzi ks. Marcin Wolanin, dyrektor Ośrodka Caritas w Kołobrzegu.
a oto plan rekolekcji:
| sobota | niedziela | poniedziałek | wtorek | środa | |
| Przeradz | 16.00 | 8.30 | —— | 16.30 | 16.30 |
| Dalęcino | 17.15 | 10.00 | 19.00 | —— | 19.00 |
| Parsęcko | —— | 11.30 | 17.45 | 17.45 | 17.45 |
| Radacz | 18.30 | 13.00 | 16.30 | 19.00 | —— |
Sakrament pokuty i pojednania w 3 i 4 dniu rekolekcji:
Przeradz, Dalęcino i Radacz – wt. i śr. pół godz. przed Mszą św.
Parsęcko – wt. i śr. od 17.00.

