Wielka Sobota to dzień zadumy i trwania w nadziei oczekując najważniejszej prawdy w wierze chrześcijańskiej – Zmartwychwstania Jezusa.
W naszej parafii uroczystości zaczęły się o godzinie 20.30 od poświęcenia ognia i paschału. Po procesyjnym wniesieniu paschału do kościoła odśpiewane zostało Orędzie Wielkanocne. Następnie nastąpiła Liturgia słowa, która w tę świętą noc jest bardzo rozbudowana. Czytania przypominają historię zbawienia począwszy od stworzenia świata, poprzez wyjście narodu wybranego z niewoli egipskiej, aż do zmartwychwstania Jezusa. Po homilii następuje liturgia chrzcielna obejmująca poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń składanych przy chrzcie oraz pokropienie wodą święconą. Całą uroczystość zakończyło specjalne błogosławieństwo wielkanocne.

