Festyn parafialny u świętego Stanisława

Z okazji święta patrona kościoła filialnego w Dalęcinie – świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, zorganizowany został I festyn parafialny w Dalęcinie. 12 maja miała miejsce uroczysta Msza Święta celebrowana przez ks. Gracjana z parafii pw. Świętego Krzysztofa w Szczecinku oraz ks. Piotra Domarosa Proboszcza parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku wraz nabożeństwem ku czci Matki Boskiej, adoracją Najświętszego Sakramentu oraz procesją wokół kościoła. Podczas Mszy złożone zostały także dary – Hostia i Wino, woda, kwiaty oraz dar ołtarza – obrus i bielizna kielichowa. Oprawę muzyczną oraz śpiew zapewnił Maciej Turkowski, dyplomowany organista.

Po części oficjalnej, miały miejsce występy uczniów Szkoły Podstawowej w Parsęcku, zawody sportowe i turniej boule, prowadzone przez Rafała Glanca z Gwdy Wielkiej, loteriada oraz wspólne, w rodzinnej atmosferze biesiadowanie. Punktem, który spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników festynu, był pokaz umiejętności strażaków z OSP Parsęcko.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację festynu:

– ks. Piotrowi i ks. Gracjanowi za wspaniałą Eucharystię i Słowo Boże;
– pani Edycie Wielebie-Matyśniak za koordynację organizacji festynu;
– mieszkańcom za organizacje techniczną, koszenie trawy, sprzątanie terenu wokół kościoła oraz jego dekorację, pieczenie ciast i ufundowanie napojów;
– Marianowi Droździelowi właścicielowi firmy Terbud za wsparcie finansowe festynu;
– uczniom i nauczycielom z SP w Parsęcku za przygotowanie występu artystycznego;
– Strażakom OSP z Parsęcka za pokaz i zabezpieczenie medyczne festynu;
– Przemkowi Lewickiemu za dokumentacje fotograficzną festynu;
– Rafałowi Glancowi za organizację turnieju rekreacyjnego oraz boule;
– Maciejowi Turkowskiemu za oprawę muzyczną Mszy oraz śpiew;
– Firmie Asgraf za projekt i wydruk plakatów;
– Ewie i Grzegorzowi Osińskim, Renacie Glejzer, Małgorzacie Figura, Monice Czai dyrektor oddziału banku Credit Agricole w Szczecinku za ufundowanie nagród w loterii;
– pani Emilce i Elżbiecie z Miastka za ufundowanie pysznego bigosu;
– Gminie Szczecinek za bezpłatne udostępnienie namiotów i stołów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność, wspólne świętowanie oraz zabawę. Cieszymy się, że przyjechało do nas tak wielu mieszkańców m.in. Parsęcka, Szczecinka, a nawet Miastka. Przy okazji wspólnymi siłami udało się nam zebrać na potrzeby naszego kościoła filialnego 1.219,20 zł. Za wszystkie datki z serca dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.

Organizatorami przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Nasza Gmina w Dalęcinie oraz ks. Piotr Domaros Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku.

Odpust ku czci św. Stanisława w kościele filialnym w Dalęcinie
Bookmark the permalink.

Comments are closed.