W sobotę 28 sierpnia w naszej parafii odbyły się Dożynki Gminne. Główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 od dziękczynnej Mszy Świętej odprawionej przez Proboszcz ks. Piotra Domarosa w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku.
W trakcie Mszy św. Starostwie Dożynek państwo Halina i Jan Lisowie przynieśli chleb, który po poświęceniu spoczął na ołtarzu. W swoim kazaniu ks. Proboszcz mówił o pracy rolnika, jej trudzie oraz czym dla wszystkich powinien być chleb powszedni.
Na zakończenie mszy została odśpiewana pieśń, a następnie utworzono korowód, który przeszedł na boisko sportowe na dalszą część uroczystości. Odśpiewania wieńca dożynkowego dokonał zespół Swojacy z Sitna. Jednak głównym punktem obrzędu było przekazanie chleba gospodarzowi Panu Ryszardowi Jasionasowi przez starostów i następnie dzielenie się tym chlebem z przybyłymi na nasze dożynki gośćmi, rolnikami i mieszkańcami gminy.
Po skosztowaniu tego dużego bochna upieczonego specjalnie na tę okazję, zabrał głos Wójt Gminy Szczecinek Pan Ryszard Jasionas. W swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich ciężką pracę, podsumował pracę gminy za ostatni czas oraz zapowiedział co w naszej gminie będzie się działo w najbliższym czasie.
Po części oficjalnej odbył się festyn gdzie mieszkańcy gminy bawili się do późnej nocy.

