W piątek, 29 marca 2019 r., w naszej parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku została zorganizowana II Parafialna Nocna Droga Krzyżowa. Głównym organizatorem był ks. Proboszcz Piotr Domaros. Rozpoczęła się ona Mszą św. o godz. 17.00 w miejscowym kościele.
W trasę uczestnicy wyruszyli ok. godz. 18.00. Droga tegorocznej Parafialnej Drogi Krzyżowej nie należała do łatwych – pola, lasy, błoto, ciemno. Chodź pogoda była lepsza, niż w ubiegłym roku to i tak było ciężko. Początkowo wszyscy mieli dużo energii, jednak z czasem zaczęło brakować sił, narastało zmęczenie, a nogi odmawiały posłuszeństwa. Doświadczaliśmy wtedy naszej bezsilności, tego, że to nie Bóg potrzebuje nas, ale my Jego. Poddając się, po cichu i wewnętrznie zawierzaliśmy się Chrystusowi, aby to On nas prowadził, nie tylko tej jednej nocy, ale każdego dnia.
W modlitwie, ciszy i skupieniu, wierni pokonali ponad 32 – kilometrowy odcinek, by móc w pełni przeżywać Wielki Post. Do celu, a więc z powrotem do kościoła parafialnego w Parsęcku, cała grupa (uczestniczyło w sumie 45 osób) dotarła ok. godz. 2.15 w nocy.


