Narodził się nam Zbawiciel! Pasterka w kościele parafialnym w Parsęcku

fot. Aleksander Rogowski

Zgodnie z tradycją, w nocy z 24 na 25 grudnia, przy bardzo licznym udziale wiernych o godz. 24.00 w kościele parafialnym w Parsęcku została odprawiona Pasterka.

Pasterkę odprawił oraz homilię wygłosił proboszcz ks. Piotr Domaros, który rozpoczynając uroczystość złożył w żłóbku symbol narodzonego Dzieciątka Jezus, który będzie można podziwiać do 2 lutego 2023 roku.

Przy żłóbku siedziała Maryja, obok stał Jezus, a towarzyszyły im aniołki i pastuszkowie. Polskie kolędy dzięki scholi parafialnej rozbrzmiewały donośnie podczas całej Mszy św.

Na zakończenie Mszy św. ksiądz proboszcz złożył wszystkim zebranym w kościele najserdeczniejsze Bożonarodzeniowe życzenia.

Pasterka 2022
Bookmark the permalink.

Comments are closed.