W niedzielę 31.12.2017 r., w święto Świętej Rodziny odbyło się we wszystkich kościołach naszej parafii odnowienie przyrzeczeń małżeńskich…
Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich to nie tylko wspomnienie tego, co wydarzył się niegdyś, w dniu ślubu. Wtedy młodzi narzeczeni ofiarowali się sobie wzajemnie, by żyjąc razem obdarzać się szczęściem. Wspomnienie tego wydarzenia to potwierdzenie tej przysięgi niegdyś sobie wzajemnie złożonej – tego potrzebuje żona i tego potrzebuje mąż – że nic się nie zmieniło, że mogą na siebie liczyć. A serce rośnie, zbliża małżonków do siebie i scala rodzinę.
Drodzy małżonkowie – dziękuję Wam za świadectwo wierności sobie wzajemnie i za odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, na które patrzyły Wasze dzieci i cała wspólnota Kościoła. Dzięki temu uczymy się, że warto trwać, bo miłość to 'wybór drogi miłości i wierność wyborowi’ (św. Augustyn).
Jeszcze raz dziękuję i niech Bóg Wam i Waszym rodzinom błogosławi a Matka Najświętsza – Matka Pięknej Miłości nieustannie uczy Was miłości czystej i pięknej.
ks. Piotr
Wasze małżeństwo tworzy WIELKI świat Waszego życia i Waszej rodziny…

