Poświęcenie pojazdów w naszej parafii 2018

W dniu 25 lipca w liturgii wspominaliśmy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w naszej parafii w niedzielę 29 lipca modliliśmy się o bezpieczną jazdę jak również o rozsądek kierowców. Po każdej Mszy św. ks. Piotr Domaros poświęcił pojazdy.

 

 

O Panie daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę,
bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka.
Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się
przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie.
Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od
jakichkolwiek nieszczęść i wypadków.
Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i miał
opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości.
Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej
łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich moich drogach. Amen

Poświęcenie pojazdów w naszej parafii 2018
Bookmark the permalink.

Comments are closed.