Pożegnanie ks. proboszcza Jerzego Dalaka

pozegnanie_1Dzień 17 grudnia 2014 roku stał się dla parafii Parsęcko wielkim świętem, niestety smutnym. Parafianie tłumnie przybyli do świątyni na uroczystą Mszę, aby swoją obecnością i modlitwą podziękować Księdzu Proboszczowi Jerzemu Dalakowi za 6 lat jego posługi w parafii.

Wielkim wyrazem uznania dla Księdza Proboszcza był wypełniony kościół parafialny pw. Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku. Dzięki temu można było dostrzec więź, jaka wytworzyła się między kapłanem i jego parafianami.

Po Mszy nadszedł czas pożegnania – nawet najtwardsi mieli łzy w oczach. Nawa główna kościoła parafialnego wypełniła się tymi, którzy chcieli podziękować za niezwykłą posługę duszpasterską. Wśród nich znaleźli się: mieszkańcy: Parsęcka, Dalęcina, Przeradza, Radacza, Radomyśla, ministranci, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Parsęcka, a także pojedyncze osoby, które chciały podziękować Księdzu Jerzemu za jego obecność.

Były słowa wdzięczności za posługę duszpasterską, a także najserdeczniejsze podziękowania za to wszystko, co dla nas zrobił. Mieszkańcy poszczególnych miejscowości deklarowali także, że nigdy nie zapomną Księdza Jerzego, jego uśmiechu, a także dobroci okazywanej każdego dnia. Wszyscy parafianie dziękowali również Bogu, za tak Dobrego Pasterza – Księdza Jerzego, za jego otwartość na każdego człowieka, zaangażowanie w życie parafii oraz za bycie wśród nas – swoich owieczek, bo taka jest rola Pasterza Owczarni, którą powierzył mu Pan. Na zakończenie Schola Parafialna wraz z parafianami zaśpiewała pieśń „Życzymy, życzymy”.

Księże Proboszczu – Bóg zapłać za Twoją obecność wśród nas.

Pożegnanie ks. proboszcza Jerzego Dalaka

Bookmark the permalink.

Comments are closed.