Rozpoczęliśmy czterdziestodniowy czas Wielkiego Postu

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czterdziestodniowy czas Wielkiego Postu, czas pokuty odwrócenia się od grzechu i ponownego nawrócenia. W naszej parafii uroczysta Eucharystia odbyła się o godzinie 17:30 w kościele parafialnym w Parsęcku i została odprawiona przez ks. Proboszcza Piotra Domarosa.

Zgodnie z tradycją głowy wszystkich wiernych zostały posypane popiołem. W tym symbolicznym geście zawarte jest wezwanie do pokuty i pojednania, ponieważ wszystko to, co materialne jest doczesne, nietrwałe. Jedynie Bóg jest nieskończony i z Nim będziemy żyć wiecznie.

Środa Popielcowa 2023

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.