Rozpoczęliśmy Wielki Post

Fot. Przemysław Lewicki

W Środę Popielcową, 6 marca 2019 r. wraz z całym Kościołem rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą w Środę Popielcową słowa: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” albo „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

W naszej parafii obrzęd posypania głów popiołem odbył się we wtorek, 5 marca w Dalęcinie i Radaczu, oraz w środę 6 marca w Przeradzu i Parsęcku.

Środa Popielcowa 2019

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.