W środę, 7 października 2020r., w liturgiczne wspomnienie NMP Królowej Różańca Świętego rozpoczęły się w Naszej parafii uroczystości odpustowe wraz z sakramentem bierzmowania. Eucharystia odbyła się o godz. 17:30. Przewodniczył jej bp Krzysztof Włodarczyk w asyście ks. Piotra Domarosa – proboszcza parafii.
“Młodzież sumiennie przez cały rok przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Niektórzy z Nich przepisali ewangelię wg. św. Marka, zaś Inni przeczytali religijne lektury” – powiedział na liturgii ks. Piotr Domaros. Homilia, którą wygłosił bp Krzysztof Włodarczyk była skierowana głównie do młodzieży. Kapłan skierował do Nich te oto słowa: “Pamiętajcie, że to nie koniec Waszej drogi, a dopiero początek”, podkreślając, aby zawsze trwali w Bogu i nigdy o Nim nie zapominali.
Na koniec Eucharystii młodzi złożyli podziękowania na ręce księdza biskupa, proboszcza, rodziców oraz animatorów. Łącznie znamię daru ducha świętego przyjęło w tym roku 28 osób. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, Serdeczne Bóg zapłać.
Tekst i zdjęcia: Natalia Wilchowska


