Z okazji święta 15 sierpnia w Dalęcinie odbyła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez ks. dr. Jarosława Romana – Proboszcza cerkwi greckokatolickiej pw. Św. Michała Archanioła w Szczecinku i ks. Piotra Domarosa – Proboszcza parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku.
Homilię wygłosił ks. Jarosław Roman, w której wspomniał o zbliżeniu Kościołów Wschodu i Zachodu oraz mówił o Maryi Matce Boskiej Wniebowziętej jako patronce ziemi oraz roślinności i zachęcał do modlitwy i zawierzeniu się Maryi. Następnie ks. Piotr Domaros poświęcił plony ziemi przyniesione do kościoła.
Po Mszy Św. kapłani wraz z wiernymi udali się z procesją na rozstaje dróg, aby poświęcić kaplicę i figurę Matki Boskiej Fatimskiej. Po poświęceniu kaplicy odmówiono Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny i odśpiewano hymn Boże coś Polskę.
Po części oficjalnej wszyscy udali się na plac przy świetlicy na wspólne biesiadowanie. Była to wspaniała okazja do zintegrowania mieszkańców.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości:
– ks. Piotrowi i ks. Jarosławowi za Eucharystię,
– sponsorowi za ufundowanie figury Matki Boskiej Fatimskiej,
– p. Adamowi Zającowi za wybudowanie kapliczki i zamontowanie figurki,
– p. Darkowi i Pawłowi Sawkom za uprzątnięcie i przygotowanie terenu wokół kaplicy,
– wszystkim mieszkańcom, którzy przygotowali poczęstunek i wsparli rzeczowo i finansowo tę inicjatywę,
– p. Arturowi Grochowskiemu za udokumentowanie tej uroczystości,
– wszystkim uczestnikom za wspólne spotkanie i świętowanie.
Autor wiadomości: p. Zofia Konieczna


