Wielka Sobota to dzień zadumy i trwania w nadziei oczekując najważniejszej prawdy w wierze chrześcijańskiej – Zmartwychwstania Jezusa.
Uroczystości w naszym kościele parafialnym rozpoczęły się o godzinie 21:00 od poświęcenia ognia i paschału. Po procesyjnym wniesieniu paschału do kościoła kleryk Bartek odśpiewał Orędzie Wielkanocne. Potem nastąpiła Liturgia Słowa, która była tego dnia bardzo rozbudowana.
Następnie poświęcona została woda i odnowiliśmy wszyscy przyrzeczenia chrzcielne. Dalsza część mszy, czyli Liturgia Eucharystyczna, toczyła się już zwykłym biegiem. Całą uroczystość zakończyło specjalne błogosławieństwo wielkanocne.


