Droga Krzyżowa ulicami Parsęcka

droga_krzyzowaW piątek, 27 marca 2015 r. przed Niedzielą Palmową odbyła się Droga Krzyżowa, która przeszła ulicami naszej miejscowości.

Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy w naszym kościele parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku Mszą Świętą, o godz. 17.00, po czym wyruszyliśmy na ulice naszej miejscowości. Modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Piotr Domaros, a śpiewy przy przejściu pomiędzy stacjami poprowadziły p. Celina i p. Ania.

Podczas Drogi Krzyżowej rozważaliśmy XIV stacji Męki naszego Pana. Przy każdej stacji odmawialiśmy modlitwę:

Najświętsza Rodzino z Nazaretu

błogosław i strzeż wszystkie rodziny
naszej wioski, parafii,
miast, ojczyzny i świata.
Zachowaj je złączone
nierozerwalnym węzłem miłości,
wierne otrzymane łaskom
i obowiązkom swego powołania.

Spraw, aby żyły według prawa
i przykazań Bożych,
by ich życie było odbiciem
Twego życia na ziemi
i pozwoliło im kiedyś cieszyć się
Twoim szczęściem w niebie. Amen.

Do niesienia krzyża podczas Drogi Krzyżowej były zapraszane różne osoby, które zmieniały się co stację. Nad bezpieczeństwem wiernych czuwali strażacy z OSP Parsęcko. Nabożeństwo zakończyło się błogosławieństwem, którego udzielił nasz proboszcz.

Droga Krzyżowa ulicami Parsęcka
Bookmark the permalink.

Comments are closed.