2 lutego, obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to dla nas szczególna okazja do wyrażenia dziękczynienia Bogu za łaskę konsekracji i prośba o nowe powołania.
Tegoroczny Dzień Życia Konsekrowanego ma szczególny wymiar, ponieważ dekretem papieża Franciszka cały Rok 2015 został poświęcony życiu konsekrowanemu.
Święto Ofiarowania Pańskiego – tradycyjnie zwane dniem Matki Bożej Gromnicznej przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia.
Podczas Mszy św. o godzinie 17.00 w kościele parafialnym w Parsęcku, ksiądz proboszcz dokonał poświęcenia gromnic, które przynieśli zgromadzeni na nabożeństwie wierni.
Nazwa gromnicy wywodzi się od słowa „grom”, gdyż zapalano je w czasie burzy, stawiano w oknie i modlono się o oddalenie piorunów.


