Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku, 12 stycznia rozpoczyna się Okres Zwykły i trwa do Środy Popielcowej.
Święto Chrztu Pańskiego jest doskonałą okazją do składania radosnego dziękczynienia Bogu w Trójcy Jedynemu, naszym rodzicom, rodzicom chrzestnym za ten wielki dar, którym zostaliśmy obdarzeni.

