W niedzielę 28 grudnia 2014 r. w kościele parafialnym w Parsęcku odbyło się uroczyste wprowadzenie ks. Piotra Domarosa na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej.
Po rozpoczęciu Eucharystii ks. Bogusław Matusik – dziekan dekanatu szczecineckiego odczytał dekret biskupa Edwarda Dajczaka – z dnia 18 grudnia 2014 r. który ustanawia księdza Piotra Domarosa proboszczem parafii w Parsęcku, udzielając mu potrzebnej władzy, uprawnień i przywilejów, które z mocy prawa kanonicznego, statusów diecezjalnych i przyjętych zwyczajów przysługują proboszczom diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.
Po odczytaniu dekretu nowy pasterz parafii w Parsęcku złożył wobec licznie zgromadzonych wiernych uroczyste wyznanie wiary. Na pełne namaszczenia i wiary słowa ks. Piotra wierni zareagowali spontanicznymi oklaskami i z uśmiechem na twarzy przyjęli nowego proboszcza do wspólnoty parafialnej.
Na zakończenie Eucharystii ks. Piotr Domaros wyraził wdzięczność ks. dziekanowi za wprowadzenie na urząd proboszcza. Wszystkim zaś obecnym na Mszy świętej wiernym podziękował za przybycie na spotkanie z Bogiem w kościele, a także za gorące i ciepłe przyjęcie do wspólnoty.

