W sobotę 7 października nasza Parafia, obchodziła Uroczystość Odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej. Jak co roku w uroczystościach odpustowych wzięli udział parafianie oraz zaproszeni goście i kapłani. Gdy w Polsce trwał Różaniec Do Granic, my zgromadziliśmy się o godz. 11.00, by modlitwą różańcową włączyć się w tę inicjatywę i modlić się o pomyślność dla naszej ojczyzny, dla naszej małej ojczyzny, naszych rodzin i w wielu ważnych intencjach.
Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jacek Pela, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Jeleninie, a w koncelebracji wzięli udział: ks. Zbigniew Woźniak – dyrektor bursy im. Stanisława Kostki w Szczecinku, ks. Mateusz Szczepański – wikariusz z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku, oraz nasz ksiądz proboszcz Piotr Domaros.
W trakcie uroczystości odpustowych miał miejsce również obrzęd przyjęcia do grona ministrantów czterech chłopców, którzy od trzech miesięcy przygotowywali się do pełnienia służby przy ołtarzu.
Po zakończonych uroczystościach w świątyni odbyła się sprzedaż pysznych i smakowitych ciast, rogalików i babeczek, z której uzyskany dochód został przeznaczony na cele Szkolnego Koła Caritas, które w bieżącym roku szkolnym powstało w Szkole Podstawowej w Parsęcku – serdeczne podziękowania dla p. Grażyny Adaśko za podjęcie inicjatywy a rodzicom dzieci za dopingowanie i pomoc dzieciom.
Dziękujemy wszystkim przybyłym kapłanom, gościom oraz parafianom za obecność i modlitwę w Patronalnym dniu naszej Parafii, a szczególnie chórowi Epifania z Wrześcia (diecezja Pelplińska) za ubogacenie swoim pięknym śpiewem liturgii. Wszystkim, którzy zadbali o krzyże i kapliczki przydrożne przy świątyniach całej parafii. Bóg zapłać wielu bezimiennym, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej.
W podziękowaniu każdemu dedykuję tę pieśń

