W 2. Niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy w kościele parafialnym – Rekolekcje Adwentowe.
„Święta Bożego Narodzenia to są Święta Pana Jezusa. To są Jego urodziny. (…) Współczesny świat chce z nich zrobić święta komercji, handlu i zarobku. Chcą odwrócić naszą uwagę od istoty sprawy.”– mówił podczas swojej Homilii ks. Bogdan Wójcik, który zgodził się poprowadzić dla nas tegoroczne Rekolekcje Adwentowe.
Ks. Rekolekcjonista w pierwszy dzień rekolekcji w kościele parafialnym w Parsęcku zwracał naszą uwagę na problem współczesnego świata.
„Bóg tak bardzo zabiega o człowieka, tak bardzo go kocha. Człowiek jest odbiciem i obrazem samego Boga. Dlatego tak Bogu zależy na duszy ludzkiej”
Przed nami jeszcze dwa dni nauk rekolekcyjnych. Polecajmy dobremu Ojcu zarówno ten wyjątkowy czas jak i samego księdza Rekolekcjonistę, by głoszone przez niego kazania przyniosły w nas obfite owoce i pomogły przygotować nasze serca na Narodziny Pana Jezusa.


