W Środę Popielcową, 26 lutego 2020 r. wraz z całym Kościołem rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą w Środę Popielcową słowa: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” albo „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
W naszej parafii obrzęd posypania głów popiołem odbył się we wtorek, 25 lutego w Dalęcinie i Radaczu, oraz w środę 26 lutego w Przeradzu i Parsęcku.


