Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa rozpoczyna obchody najważniejszych chrześcijańskich świąt.
Tego dnia w kościele parafialnym o godz. 18.00 została odprawiona Msza Wieczerzy Pańskiej, która upamiętnia wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy.
Na początku Mszy Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej w Parsęcku, Caritas wraz z mieszkańcami Parsęcka, mieszkańcy Radomyśla oraz Dalęcina złożyli Księdzu Proboszczowi życzenia.
Zgodnie z tradycją Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy – stworzonej na pamiątkę modlitwy Jezusa w ogrodzie oliwnym oraz nocny spędzonej w ciemnej celi. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwała do godz. 22.00.

