Wielki Piątek – dzień upamiętniający mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale w sposób szczególny oddaje cześć Krzyżowi.
W naszym parafialnym kościele o godz. 15.00 odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie ks. Piotr Domaros poprowadził Drogę Krzyżową.
Następnie o godzinie 18.00 wierni naszej parafii uczestniczyli w Liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczęło się procesją wejścia w milczeniu, następnie Proboszcz modlił się leżąc krzyżem przed ołtarzem. Po odprawionej Liturgii Słowa, stanowiącej opis Męki Pańskiej według św. Jana, ksiądz Piotr wygłosił homilię. Potem odczytana została uroczysta Modlitwa Wiernych.
Kolejną częścią liturgii wielkopiątkowej była adoracja Krzyża. Ksiądz Piotr stopniowo odsłaniał ramiona Krzyża, które były zasłonięte fioletowym suknem i śpiewał trzykrotnie: ,,Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło zbawienie świata”, na co wierni odpowiadali: ,,Pójdźmy z pokłonem”. Po odsłonięciu kapłan, ministranci i parafianie ucałowali krzyż, oddając przy tym hołd wdzięczności Jezusowi Chrystusowi.
Po adoracji Krzyża ks. Piotr z ciemnicy przyniósł Najświętszy Sakrament i wiernym udzielił Komunii Św. Ostatnią częścią liturgii Wielkiego Piątku była procesja do Grobu Pańskiego. Na specjalnym tronie przy Grobie wystawiony został Najświętszy Sakrament w monstrancji okrytej białym welonem. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwała do godz. 22.00.

