Zakończenie warsztatów pisania ikon dla dzieci i młodzieży w Parsęcku

W czasie ferii zimowych w Parsęcku odbyły się po raz drugi warsztaty pisania ikon dla dzieci i młodzieży. W tym roku w warsztatach uczestniczyło 9 osób z parafii Parsęcka i okolic. Tak jak w ubiegłym roku pomysłodawcą, organizatorem i opiekunem duchowym był ks. Piotr Domaros- proboszcz Parafii Parsęcko, przy wsparciu Szkoły Podstawowej.

Zajęcia prowadziła Zofia Konieczna i odbywały się w Szkole podstawowej w Parsęcku. Wśród uczestników były osoby, które w ubiegłym roku pisały ikonę, ale i osoby nowe. Tak jak poprzednio poznawali technikę pisania ikon. Tym razem pisali ikonę Mandylion- oblicze Jezusa Chrystusa. W czasie warsztatów uczestniczyli w Eucharystii oraz odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

Na zakończenie warsztatów odbyło się uroczyste pobłogosławienie ikon przez ks. Piotra podczas niedzielnej Mszy Świętej. Oczywiście każdy uczestnik zabrał swoją ikonę do domu. Serdecznie dziękuję i gratuluję uczestnikom podjęcia trudu i wyzwania pisania ikony. Nie były to zwykłe warsztaty, gdyż wymagały pracy w ciszy i skupieniu w odkrywaniu Bożego Oblicza. Bardzo dziękuję ks. Piotrowi za opiekę duchową, pani dyrektor Dorocie Brateus za życzliwość i udostępnienie miejsca do pracy w szkole, pani Asi Wojtukiewicz za pomoc w wyprawie do Skrzatusza i rodzicom za pyszne słodkości.

Zofia Konieczna

Zakończenie warsztatów pisania ikon dla dzieci i młodzieży w Parsęcku
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *