Zbiórka na remont posadzki w kościele w Parsęcku

Od kilku lat remontujemy naszą parafialną świątynię. Wiele udało się zrobić – w dużej mierze własnymi siłami, metodą gospodarczą – są jednak prace, których w ten sposób nie da się wykonać… stąd pomysł, by prosić o pomoc/zrzutkę. Dla nas świątynia to miejsce spotkania z Bogiem – dlatego musi ona być piękna i chcemy sprawić, by nasza świątynia była piękna…

Dziękujemy za każdy „grosz”…

Kliknij tutaj

 

Imieninowe życzenia dla ks. Proboszcza

Drogi Księże Piotrze, z okazji Imienin wspólnota parafialna składa Ci proste, ale z serca płynące życzenia: błogosławieństwa Bożego, które daje wszelką moc; zdrowia, abyś miał siły i zachował pogodę ducha; wiary, która góry przenosi oraz nadziei w dobroć ludzi i w zbawienie świata.

Imieniny to też jedna z niewielu okazji, by wyrazić naszą wdzięczność za Twoją obecność pośród nas, za to, że przykładem swojego życia i głoszonym słowem Bożym wzmacniasz w nas wiarę. By podziękować za wytrwałość i zaangażowanie w budowaniu zarówno naszego żywego kościoła, jak i tego materialnego. Dziękujemy za Twoje starania o pokój z nami wszystkimi, o uświęcenie nas i naszych rodzin, wyrażane w sprawowanych Eucharystiach, a także bezpośrednich życzliwych kontaktach. Znany pisarz Antonin de Sant Exupery powiedział, że „Pokój rodzi się wtedy, gdy odkryjemy znaczenie rzeczy, gdy już znajdą właściwe miejsce i czas” – Księże Piotrze, wdzięczni jesteśmy za pomoc w odkrywaniu znaczenia rzeczy i właściwego ich sensu.

Pasterzu naszych dusz, życzymy Ci tego wszystkiego, co pomoże Ci do zbawieni, nieustającej opieki Matki Bożej oraz pomocy Twojego patrona, św. Piotra.

                                                                                                                                                                                 Szczęść Ci Boże.

                                                                                                                                                                       Parafianie