Podsumowanie roku 2014

badanie_statystyczne_2015

Tradycyjnie, kończący się rok kalendarzowy jest okazją do podsumowania całorocznych dokonań w budowaniu Kościoła parafialnego – tego duchowego i materialnego.

W 2014 roku w naszej parafii Sakrament Chrztu Świętego przyjęło 18 dzieci.

Do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej przystąpiło 21 dzieci. Czytaj więcej

Msza Św. dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego 2014

msza_dziekczynnaW ostatni dzień roku kalendarzowego, wierni zgromadzili się w kościele parafialnym, aby podczas Mszy św. dziękczynnej podziękować Bogu za otrzymane łaski w mijającym 2014 roku.

O godz. 17.30 odbyło się nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne, podczas którego dziękowaliśmy Bogu za wszelkie dobro, a także przepraszaliśmy za popełnione błędy, zło i niewierność. Czytaj więcej

Obrzęd wprowadzenia nowego proboszcza ks. Piotra Domarosa

nowy_proboszczW niedzielę 28 grudnia 2014 r. w kościele parafialnym w Parsęcku odbyło się uroczyste wprowadzenie ks. Piotra Domarosa na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej.

Po rozpoczęciu Eucharystii ks. Bogusław Matusik – dziekan dekanatu szczecineckiego odczytał dekret biskupa Edwarda Dajczaka – z dnia 18 grudnia 2014 r. który ustanawia księdza Piotra Domarosa proboszczem parafii w Parsęcku, Czytaj więcej

Narodził się Zbawiciel! Pasterka w kościele parafialnym w Parsęcku

pasterka_1W Noc Narodzenia Pańskiego przy bardzo licznym udziale wiernych o godz. 24.00 w kościele parafialnym w Parsęcku rozpoczęła się Pasterka, której przewodniczył ksiądz Proboszcz – Piotr Domaros.

W pięknie ustrojonej świątyni parafianie oraz odwiedzający nas goście zgromadzili się, aby oddać cześć i chwałę Nowonarodzonemu Bogu, który przyszedł na świat dwa tysiące lat temu i znów odradza się w naszych sercach. Czytaj więcej

Pożegnanie ks. proboszcza Jerzego Dalaka

pozegnanie_1Dzień 17 grudnia 2014 roku stał się dla parafii Parsęcko wielkim świętem, niestety smutnym. Parafianie tłumnie przybyli do świątyni na uroczystą Mszę, aby swoją obecnością i modlitwą podziękować Księdzu Proboszczowi Jerzemu Dalakowi za 6 lat jego posługi w parafii.

Wielkim wyrazem uznania dla Księdza Proboszcza był wypełniony kościół parafialny pw. Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku. Dzięki temu można było dostrzec więź, jaka wytworzyła się między kapłanem i jego parafianami. Czytaj więcej