Pasterka 2018

fot. Przemysław Lewicki

Tradycyjnie o północy w Wigilię Bożego Narodzenia w naszym kościele parafialnym została odprawiona Pasterka, czyli Msza o narodzeniu Jezusa Chrystusa.

Pasterkę odprawił oraz homilię wygłosił ks. proboszcz Piotr Domaros, który rozpoczynając uroczystość złożył w żłóbku symbol narodzonego Dzieciątka Jezus. Czytaj więcej

Rekolekcje adwentowe 2018

fot. Przemysław Lewicki

W dnia 2-5 grudnia 2018 r. w naszej parafii odbyły się rekolekcje adwentowe. Rekolekcje wygłosiła s. M. Celina Junik z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. Siostra Celina zachęcała Nas do rozważań nad istotą naszej relacji z Panem Bogiem, miejscem Jezusa w naszym życiu.  Czytaj więcej

Zbieramy pieniądze na nowe ławki do kościoła w Dalęcinie

W związku z koniecznością wymiany ławek w kościele filialnym w Dalęcinie, organizujemy różne przedsięwzięcia, dzięki którym możemy pozyskać środki finansowe. Tylko w tym roku, jako mieszkańcy oraz stowarzyszenie Nasza Gmina, zorganizowaliśmy festyn parafialny, z którego całkowity dochód przeznaczyliśmy właśnie na ten cel.

Od września, w każdą pierwsza niedzielę miesiąca, sprzedawane jest ciasto. Natomiast przed świętem 1 listopada, sprzedane zostały stroiki na groby naszych bliskich. Dochód z tej ostatniej inicjatywy to aż 580 zł. Czytaj więcej

Flagi uszyte i rozdane mieszkańcom Dalęcina

Zakończył się pierwszy etap projektu pn. „Wielkie szycie w małym Dalęcinie”. Uszyliśmy już flagi dla gospodarstw z naszej miejscowości, aby podczas świąt państwowych, nawet na co dzień, przy każdym domu powiewała biało-czerwona, a tym samym pogłębiały się wartości patriotyczne. Flagi zostały ozdobnie zapakowane i wraz z tekstem Mazurka Dąbrowskiego, przekazane przez uczestników warsztatów, mieszkańcom Dalęcina. Czytaj więcej