Pielgrzymka do Tronu Maryi na Świątkach (Marientron)

Zachęcam się do zapoznania z propozycją, która wyszła od ludzi świeckich, którzy chcą uczcić Maryję przez ofiarowanie Jej swojego trudu w pielgrzymce do Jej Tronu w Szczecinku…

Pielgrzymka do Tronu Maryi na Świątkach

W sobotę, 25 sierpnia, zapraszamy na pieszą Pielgrzymkę do Tronu Maryi na Świątkach, gdzie w średniowieczu stał klasztor.

W 1356 roku książęta zachodniopomorscy Bogusław V, Warcisław V i Barnim IV ufundowali na nim klasztor augustianów eremitów – Marientron. W czasie zarazy w 1361 roku w klasztorze tym znalazła schronienie, a następnie pochówek córka Kazimierza Wielkiego, księżna Elżbieta. Klasztor stał w tym miejscu do roku 1534. Czytaj więcej

Obrzęd poświęcenia ikon wieńczący warsztaty pisania ikon

W niedzielę, 29 lipca 2018 r., na Mszy św. w kościele parafialnym w Parsęcku, odbyło się uroczyste poświęcenie ikon, oraz wręczenie „napisanych dzieł” ich twórcom.

Prace były owocem warsztatów jakie odbywały się w dniach 20 – 28 lipca 2018 r. w Szczecinku.

Serdecznie dziękujemy Czcigodnym Siostrom Niepokalankom, za to, że mogliśmy się modlić w klasztornej kaplicy w czasie warsztatów oraz p. Kamilowi Klimkowi, dyrektorowi SAPiKu w Szczecinku za życzliwe udostępnienie sali, na której powstawało Oblicze Chrystusa, pisane przez biorących udział w warsztatach.

Warsztaty zostały zorganizowane przy współpracy Parafii Matki Bożej Różańcowej w Parsęcku z p. Honoratą Wojczyńską – Pracownia artystyczna L’espace. Odpowiedzialną za koordynowanie tego wydarzenia była p. Adriana Rogowska.

Czytaj więcej

Zakończyły się warsztaty pisania ikon

Dziś zakończył się piękny czas warsztatów pisania ikon. Słowo „warsztaty” nie oddaje tego co przeżyliśmy… był to czas rekolekcji, naszego spotkania z Panem Bogiem – Osobą, którą pisaliśmy.

W tajniki tej sztuki wprowadzała nas Pani Honorata Wojczyńska (www.lespace.pl), duchową opiekę sprawował ks. Piotr Domaros. Wszyscy wykonali Mandylion, czyli wizerunek Chrystusa, a każda praca jest zupełnie inna. Czytaj więcej

Festyn parafialny – niedziela 15 lipca br.

będzie się działo   😉

–   będzie można zjeść obiad – nie taki wyszukany jak w naszych domach – bardziej polowy: kiełbaski smażone przy ognisku, bigos, grochówkę, pierogi ruskie i chleb swojski ze smalcem i ogórkami małosolnymi – smacznego,

–   na deser: ciasto, gofry i wata cukrowa…

–   kawa, herbata, napoje,

–   będzie loteria fantowa – każdy los wygrywa…

–   będzie też można nabyć cegiełkę na remont kościoła – z zakupionych cegiełek będą losowane nagrody, m.in. szlifierka kątowa (flex), biokominek wolnostojący, pralkę dobrej firmy, roczną prenumeratę Gościa Niedzielnego i wiele innych nagród… Czytaj więcej