Zmarł ks. kanonik Leon Dyga

W niedzielę, 26 listopada br, w Kaliszu Pomorskim zmarł ks. senior kanonik Leon Dyga, ur. 20.02.1934, wyśw. 28.05.1959, wieloletni proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim.

Ksiądz kanonik Leon DYGA, syn Stanisława i Marianny zd. Szczerbów, ur. 20.02.1934 r. w Płusach k. Pułtuska, parafia Obryte, diecezja płocka.

Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w latach 1954-1959. Święcenia prezbiteratu otrzymał 28.05.1959 r. Czytaj więcej

Słówko o życiu naszym i dusz w czyśćcu cierpiących…

Polska mistyczka Wanda Malczewska (archidiecezja łódzka), kandydatka na ołtarze – w jednej ze swoich wizji doświadczyła kontaktów z duszami czyśćcowymi:

„Dziś w nocy, gdy się przebudziłam usłyszałam głos płaczliwy: Zmiłujcie się nad nami przynajmniej wy, krewni i przyjaciele nasi, gdyż bardzo cierpimy w więzieniu czyśćcowym. Wy, żyjący nie macie pojęcia jakie tu męki ponosimy. Cierpimy moralnie, bo najmniejsza plamka grzechowa, pokutą nie zmazana, przeszkadza nam do wyjścia stąd. Cierpimy fizycznie, bo te same prawie męki ponosimy, co potępieni w Piekle, z tą tylko różnicą, że my cierpimy do czasu, a tamci na wieki. Czytaj więcej

Małżeństwo może uszczęśliwić…

Jeżeli masz wątpliwości zachęcam do zainteresowania się Ruchem Spotkań Małżeńskich 🙂

  1. Spotkania Małżeńskie mają na celu pogłębienie, odnowienie, oraz odbudowanie miłości małżeńskiej.
  2. Prowadzone są w duchu dialogu męża i żony.
  3. Przeznaczone są dla wszystkich, bez względu na staż małżeński, którzy pragną, aby ich miłość małżeńska rozwijała się.
  4. Są szczególnie pomocne dla par przeżywających różnego rodzaju kryzysy małżeńskie.
  5. Prowadzone są przez trzy małżeństwa z różnym stażem małżeńskim.

Czytaj więcej

Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej

W sobotę 7 października nasza Parafia, obchodziła Uroczystość Odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej. Jak co roku w uroczystościach odpustowych wzięli udział parafianie oraz zaproszeni goście i kapłani. Gdy w Polsce trwał Różaniec Do Granic, my zgromadziliśmy się o godz. 11.00, by modlitwą różańcową włączyć się w tę inicjatywę i modlić się o pomyślność dla naszej ojczyzny, dla naszej małej ojczyzny, naszych rodzin i w wielu ważnych intencjach.

Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jacek Pela, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Jeleninie, a w koncelebracji wzięli udział: ks. Zbigniew Woźniak – dyrektor bursy im. Stanisława Kostki w Szczecinku, ks. Mateusz Szczepański – wikariusz z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku, oraz nasz ksiądz proboszcz Piotr Domaros. Czytaj więcej