Zachęcam do uczestnictwa w rekolekcjach, które odbędą się w Koszalinie w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym – szczegóły…
Cała Piękna – strona rekolekcji i Dzieła Biblijnego Diecezji
Zachęcam do uczestnictwa w rekolekcjach, które odbędą się w Koszalinie w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym – szczegóły…
Cała Piękna – strona rekolekcji i Dzieła Biblijnego Diecezji
Serdecznie dziękuję za serdeczność ♥ okazaną w ostatnim czasie z okazji moich imienin. Dziękuję za pamięć i za modlitwę – materialne prezenty, które otrzymałem zostaną zamienione na Msze św. Odprawię więc 5 Mszy św. w swojej intencji jako prezent od Was, od poszczególnych miejscowości – to najcenniejszy prezent jaki kapłan może otrzymać. Wszystkim, którzy pamiętali o mnie w swojej modlitwie, w życzeniach i w okazanych znakach szacunku – dziękuję.
Wszystkim pamiętającym i życzliwym dedykuję tę pieśń: Czytaj więcej
W piątek, 23 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w kościele filialnym w Przeradzi odbyła się uroczystość odpustowa.
Mszy św. odpustowej o godz. 17.30 przewodniczył ks. proboszcz i wygłosił homilię.
Na zakończenie uroczystej Mszy Świętej, wierni odmówili litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz uczestniczyli wraz z kapłanem w procesji eucharystycznej tradycyjną już trasą wokół kościoła.
Liturgia Słowa: Pwt 7,6-11, Ps 103, 1 J 4,7-16, Mt 11,25-30
Okazuje się, że nie tylko człowiek może być utrudzony w życiu, w miłości… również Pan Bóg – z powodu „bezsilności” miłości…
Miłość może wszystko, ale nie może sama – Pan Bóg może zatroszczyć się o człowieka, ale nie może tego uczynić bez jego zgody i zaangażowania. A to jest chyba najtrudniejsze…
Rodzice to rozumieją bardzo dobrze, gdy chcą 'nieba uchylić’ swoim dzieciom, a te nie są tym zainteresowane, odrzucają pomoc swoich rodziców wybierając kolegów… idoli… itp. efekt jest taki, że bardzo często gubią się w życiu, błąkają się nie wiedząc po co to wszystko i ciągle zastanawiając się dlaczego jest im w życiu źle, dlaczego nie jest tak, jak być powinno.
– co wówczas mogą matka i ojciec zrobić?!
Msza święta, a później procesja, tradycyjną trasą do czterech ołtarzy – tak od lat w Parsęcku wygląda uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie nazywanej Bożym Ciałem.
Orszak procesyjny, w którym szli ministranci, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopcy z dzwoneczkami, oraz kapłan z Najświętszym Sakramentem Czytaj więcej
Po trwającej trzymiesięcznej praktyce duszpasterskiej w naszej parafii, 18 maja br. na Mszy św. wieczornej pożegnaliśmy kleryka Antona Demshin.
W swoim imieniu serdeczne podziękowania za zaangażowanie w sprawy parafii złożył ksiądz proboszcz.
Procesją rezurekcyjną o godzinie 6.00 rozpoczęliśmy uroczystą mszę świętą w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
Jak co roku odbyła się ona wokół naszego kościoła parafialnego. Czytaj więcej